Сім'ям алко- та наркозалежних

Зловживання наркотиками та алкоголем можуть нашкодити сімейним відносинам, підірвати довіру та послабити спілкування. Члени сім'ї, у яких близький бореться з розладом, пов'язаним з вживанням психоактивних речовин або алкоголю, часто відчувають болючі емоції.

Не менше розчарування викликає почуття безнадійності та безпорадності, які виникають у близьких у відповідь на зловживання шкідливими речовинами. Члени сім'ї можуть відчувати себе розгублено, коли бачать кохану людину, яка потрапила в лещата залежності. Наприклад, знахідка обпалених ложок та використаних шприців викликає відчуття страху і шоку.

У більшості випадків саме сім'я грає важливу роль в лікуванні залежного, і допомогти зберігати тверезість при хорошій підтримці. Незважаючи на те, що близька вам людина буде відмовлятися від допомоги, вам слід докласти всіх зусиль для надання допомоги в процесі лікування. Роль сім'ї в позбавленні від залежності велика і важлива.
Роль, яку сім'я грає в лікуванні залежності
Сім'я, яка зіткнулася з проблемою наркоманії або алкогольної залежності у кого-то з близьких, неминуче стикається з наслідками. Тому члени сім'ї несвідомо беруть на себе «ролі», щоб впоратися з нездорової звичкою або, навпаки, посилити її. В ідеалі брати на себе роль рятівника. Така людина намагається ізолювати залежного від факторів, що спонукають бажання вживати алкоголь або наркотики.

Спроби згладити ситуацію та керувати залежністю допоможуть позбутися від проблеми і не випробувати логічних наслідків неправильного вибору.
Члени сім'ї беруть на себе відповідальність за одужання, надаючи підтримку і тим самим спонукають залежного до усвідомлених і позитивних дій. Вам слід брати на себе відповідальність за свою поведінку і створення сприятливих умов, які будуть підштовхувати на позитивний вибір.

Члени сім'ї можуть відвідувати групи підтримки для сімей нарко- і алкозалежних, або відвідувати групову терапію разом із залежним. Створення здорових меж і рішення зосередитися на поведінці наркомана або алкозалежного - це міцний фундамент, від якого залежить одужання. Як тільки ви вирішите допомогти близькій людині, для вас почнеться важкий етап, який вимагає максимум залученості і зусиль.
Залучення сім'ї при підлітковій залежності
Підлітки, які борються з розладом, пов'язаним з вживанням наркотиків або алкоголю, часто сильно страждають від залежності. Оскільки у підлітків все ще розвиваються соціальні та поведінкові навички, зловживання алкоголем або наркотиками залишає свій відбиток і може впливати на життя в майбутньому.
Якщо допомога не буде надана вчасно, то з більшою ймовірністю підліток буде боротися зі зловживанням психоактивними речовинами протягом усього життя. Поступово залежність може посилитися, тому важливо вчасно звернути увагу на будь-які зміни в поведінці та звичках підлітка.

На цьому життєвому етапі важлива роль сім'ї, оскільки дорослі можуть втрутитися в життя підлітка та перешкодити споживання наркотиків. Батьки повинні бути прикладом для дітей. Сильна підтримка і зв'язок допоможуть очиститися і, можливо, знизити частоту рецидивів. Звернення до кваліфікованого лікаря допоможе підібрати лікування за допомогою ліків і консультаційних послуг.

В МРЦ "Аліпія" наші фахівці нададуть необхідну допомогу в боротьбі із залежністю. Ми знаходимося в Києві за адресою: вул. Генерала Родимцева 4. Телефонуйте нам або залиште заявку на сайті, і ми зв'яжемося з вами.

МИ МОЖЕМО ВАМ ДОПОМОГТИ ПРЯМО ЗАРАЗ

Ви в одному кроці від вирішення своїх проблем
Дзвінок безкоштовний і ні до чого вас не зобов'язує
Приватний наркологічний стаціонар «Аліпія» Київ, вул. Генерала Родімцева 4, ЄДРПОУ: 41006260
Успішно лікуємо залежних та допомагаємо їх сім'ям з 2016 року.
Отримайте безкоштовну консультацію
Це безкоштовно та анонімно.
Отримайте допомогу фахівця
Дзвінок безкоштовний і ні до чого вас не зобов'язує